ОДРЖАН КОНЦЕРТ "MUSICA VIVA" на 26.4.2017 година на ФМУ - Скопје

Објавено на: 27 април 2017

На 26.4.2017 година, во Концертната сала на ФМУ – Скопје, се одржа концерт "Musica viva" на кој  настапија студенти од вокално – инструменталните оддели на ФМУ  - Скопје, од класите на: проф. м-р Зоран Пехчевски, проф. м-р Страшо Темков, проф. м-р Билјана Јакимовска, проф. д-р Марија Ѓошевска, проф. м-р Зорица Каракутовска, доц. м-р Кристина Светиева, доц. м-р Александар Гошев.

Одбрана на теорискиот дел од докторска дисертација на кандидатката - м-р ЕЛЕНА АТАНАСОВСКА - ИВАНОВСКА

05/04/2018

На 16.4.2018 (понеделник), со почеток во 14:00 часот, во Малата сала на Факултетот за музичка уметност - Скопје ќе се одржи одбрана на теорискиот дел од докторска дисертација на кандидатката м-р Елена Атанасовска-Ивановска.

Одбраната на теорискиот труд ќе се изврши пред комисија во состав:

Проф. м-р Борис Романов

Проф. д-р Ганка Цветанова