Подготвителна настава за приемни испити за упис на Прв циклус студии

Објавено на: 14 август 2023

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ПОДГОТВИТЕЛНА НАСТАВА НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА МУЗИЧКА УМЕТНОСТ - СКОПЈЕ

Се известуваат сите заинтересирани кандидати за упис на прв циклус студии на Факултетот за музичка уметност – Скопје, дека Факултетот организира индивидуална и групна подготвителна настава по инструмент, основи на хармонијата и солфеж, како подготовка за приемните испити.

Подготвителната настава ќе се реализира во периодот од 21.8. до 25.8.2023 година.

Пријавувањето на заинтересираните кандидати за подготвителна индивидуална или групна настава, ќе се врши во периодот од 14.8. до 18.8.2023, во одделението за студентски прашања на Факултетот или на следнава меил адреса studentskiprasanja@fmu.ukim.edu.mk

Износот за подготвителна настава (час), во времетраење од 60 минути, изнесува 1000 денари.