Катедра за гудачки инструменти и гитара

РАКОВОДИТЕЛ

м-р Олег Кондратенко

Виолина

email: olegkondratenko@hotmail.com

м-р Љубиша Кировски

Виолина, Оркестарски делници за виолина, Камерна музика за гудачки инструменти, Методика на наставата по гудачки инструменти

email: kirovski3@gmail.com

м-р Фросина Балова

Виола

м-р Михаило Куфојанакис

Виолина

email: mkufojanakis@yahoo.com

м-р Живко Фирфов

Виолончело

email: zivko.firfov@gmail.com

Вонреден професор

м-р Владимир Костов

Виолина, камерна музика за гудачки инструменти, оркестарски делници за виолина

Вонреден професор

м-р Дарко Багески

Гитара, Камерна музика, Ансамбл

email: dbageski@yahoo.com

м-р Борче Наумоски

Гитара, Камерна музика, Литература за гитара

email: borcenaumoski@gmail.com

м-р Кирил Туфекчиевски

Контрабас – популарни жанрови и група наставни предмети од областа на популарните жанрови

биографија

Одбрана на теорискиот дел од докторска дисертација на кандидатката - м-р ЕЛЕНА АТАНАСОВСКА - ИВАНОВСКА

05/04/2018

На 16.4.2018 (понеделник), со почеток во 14:00 часот, во Малата сала на Факултетот за музичка уметност - Скопје ќе се одржи одбрана на теорискиот дел од докторска дисертација на кандидатката м-р Елена Атанасовска-Ивановска.

Одбраната на теорискиот труд ќе се изврши пред комисија во состав:

Проф. м-р Борис Романов

Проф. д-р Ганка Цветанова