Конкурс за запишување студенти на трет циклус - докторски студии на Факултетот за музичка уметност - Скопје

Објавено на: 31 август 2016

ЗА УПИС НА ТРЕТ ЦИКЛУС - ДОКТОРСКИ СТУДИИ НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА МУЗИЧКА УМЕТНОСТ - СКОПЈЕ, ВО ПРВИОТ УПИСЕН РОК, ВО УЧЕБНАТА 2016/2017

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СИТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ КАНДИДАТИ ДЕКА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА УПИС НА ТРЕТ ЦИКЛУС СТУДИИ– ДОКТОРСКИ СТУДИИ НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА МУЗИЧКА УМЕТНОСТ - СКОПЈЕ, ЌЕ СЕ ВРШИ ОД 12 СЕПТЕМВРИ ДО 30 СЕПТЕМВРИ 2016 ГОДИНА.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ОКОЛУ ПОТРЕБНИТЕ ДОКУМЕНТИ И УСЛОВИ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА КАНДИДАТИТЕ МОЖЕ ДА НАЈДЕТЕ ВО КОНКУРСОТ ЗА ЗАПИШУВАЊЕ НА СТУДЕНТИ НА ТРЕТ ЦИКЛУС – ДОКТОСКИ СТУДИИ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО СКОПЈЕ, КОЈ Е ПОСТАВЕН ВО ПРИЛОГ.

Конкурс за запишување студенти на трет циклу студии.pdf