Пријавување на испити за есенската испитна сесија 2016/2017

Објавено на: 14 јуни 2017

СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ ДЕКА ПРИЈАВУВАЊЕТО НА ИСПИТИТЕ ЗА ЕСЕНСКАТА ИСПИТНА СЕСИЈА (АВГУСТ – СЕПТЕМВРИ 2017), ЌЕ СЕ ВРШИ ВО ПЕРИОДОТ ОД 10.08. - 15.08.2017 ГОДИНА.

Потребни документи:

• Индекс;
  • Пријави за испити со уплати за административни такси од 50 денари (студентите може да ги пријават само испитите за кои добиле потпис од предметниот професор).

НАПОМЕНА:

Студентите имаат обврска пред доставувањето на пријавите, испитите ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ги пријават и во електронскиот студентски сервис IKNOW и задолжително да ги внесат кодовите од електронски уплатените таксени марки.